Cvičení na autotrakčním lehátku GraviCat

Cvičení podporuje rehabilitaci páteře, pomáhá k oživení zádových svalů, dochází k okamžité úlevě od bolesti.

news image news image

Cvičení na autotrakčním lehátku GraviCat s rozmasírováním zad a šíje podporuje rehabilitaci páteře a zmírňuje bolest zad, snižuje tlak mezi obratli, pomáhá při přetížení meziobratlových plotének, napíná svaly a pomáhá k oživení zádových svalů, které pak lépe podporují páteř. Dochází k uvolnění páteře a zádových svalů, uvolnění dýchacích cest, uvolnění vnitřních orgánů a zlepšení krevního oběhu.

Na začátku každého cvičení klientovi vždy rozmasíruji záda a šíji, aby byly svaly uvolněné a zrelaxované a umožnily správné protažení páteře.

Lehátko slouží k umístění klienta do pozice, kdy směřuje hlavou dolů. Podpora je ve střední části těla (klient se opírá v oblasti pánve) a pomalu se spouští dopředu hlavou dolů. Páteř se tak krásně plynule uvolňuje dopředu do obloučku, uvolňuje se SI skloubení (křížová a kyčelní kost), které je jednou z nejčastějších příčin bolestí a problémů a postupně, dle „pravidel“ biomechaniky, se uvolňuje jeden obratel za druhým od křížové kosti až po atlantookcipitální spojení (poslední krční obratel a lebka). Tím se snižuje tlak mezi obratli a dochází k okamžité úlevě od bolesti, napínají se zádové svaly a zároveň se oživují, aby pak mohly lépe podporovat páteř. Ze začátku se klient učí pouze uvolňovat a prodýchávat ve správné pozici, postupně se přidává i rotační a posilovací cvičení.

Kdy cvičení nelze absolvovat:

V průběhu akutního virového nebo infekčního onemocnění jako je rýma, horečky, silný kašel. Při akutním zánětlivém onemocnění (střeva, žíly, klouby, orgány), při otevřených a dosud nezahojených ranách na kůži, pokud jsou zlomeniny kostí a nervová onemocnění v akutním stavu. Maximální výška klienta je 195 cm a maximální váha je 135 kg.

Kdy je cvičení úplně vyloučené (kontraindikace):

Vážné srdeční onemocnění, stavy po mozkové mrtvici, po čerstvé operaci meziobratlových plotének, při silné cukrovce, v těhotenství.