Terapie pohybového aparátu

Je vhodná pokud se objeví pohybové problémy a bolesti. Každá terapie je individuální, podle potřeb a stavu klienta.

news image

Terapie pohybového aparátu je vhodná pokud se objeví pohybové problémy a bolesti – bolest zad, zablokovaná páteř a SI skloubení, bolesti kloubů, krční páteře, diagnostikování výhřezu ploténky, svalové spazmy a křeče, vbočený palec a kladívkové prsty, plochá noha. Ale i některé potíže, které s pohybovým aparátem, zdánlivě, nemají žádnou souvislost – např. problémy se zažíváním, dlouhodobé bolesti hlavy, migrény, potíže s otěhotněním aj.

Terapii jsem si poskládala z několika známých osvědčených metod, se kterými mám skvělé dlouhodobé zkušenosti a které se ideálně doplňují. Základem je Dornova metoda, pomocí které rovnám kosterní aparát. Na uvolnění svalů a fascií používám klasickou masáž, baňkovou masáž, Bowenovu techniku ( u pejsků tzv. Canine Touch ), dále používám hmaty Shiatsu, Reflexní terapie a baňkování páteře.

Každá terapie je individuální, podle potřeb a stavu klienta.

Během terapie s klienty probírám možné příčiny a důvody obtíží, které mívají nejen fyzické, ale hlavně psychosomatické příčiny. S některými klienty se dostanu pouze k fyzickým příčinám jejich obtíží (posuny v kosterním aparátu, ochablé či zkrácené svaly, stereotypní a zlozvykové chování vedoucí k chybnému držení těla,...) , u jiných jdeme až na psychické a emocionální roviny… vždy podle toho, jak se konkrétní terapie vyvíjí, co je klientovi příjemné a kam mě „pustí“.

Podle svého motta „Náš život, naše zodpovědnost“ ukazuji cestu, jak každý může sám pracovat na zlepšení svého stavu, vyřešit příčiny problémů a ne jen potlačovat příznaky (vypínat varovné kontrolky, kterými se nám tělo snaží sdělit, že je něco špatně).

Kdy terapii nelze absolvovat:

V průběhu akutního virového nebo infekčního onemocnění jako je rýma, horečky, silný kašel, při akutním zánětlivém onemocnění (střeva, žíly, klouby, orgány), při otevřených a dosud nezahojených ranách na kůži, pokud jsou zlomeniny kostí a nervová onemocnění v akutním stavu.

Kdy je terapie úplně vyloučená (kontraindikace):

Terapie je úplně vyloučená (kontraindikace): osteoporóza (řídnutí kostí) kdy kosti jsou křehké, lámavé a nelze s nimi manipulovat, rakovina, revmatoidní artritida v akutní fázi těhotenství.